Nicolet iS5N FT-NIR spektrometer

O produkte

Thermo Scientific™ Nicolet™ iS™5N FT-NIR spektrometer je malý, ľahko ovládateľný, spoľahlivý a na údržbu nenáročný FT-NIR spektrometer, ktorý sprístupňuje spektroskopiu v blízkej infračervenej oblasti všetkým užívateľom. Vysoká spoľahlivosť základnej koncepcie jednotlivých súčastí prístroja zásadne obmedzuje náklady na prevádzku a bola už overená mnohými užívateľmi podobného modelu spektrometra iS5 pre strednú infračervenú oblasť.

Rovnako, ako už praxou overený model spektrometra iS5 pre strednú infračervenú oblasť, bol FT-NIR spektrometer iS5N vyvinutý tak, aby bezchybne fungoval aj v náročných podmienkach - prevádzkach, skladoch, študentských laboratóriách a pod. Optika je umiestnená v robustnom ráme z horčíkovej zliatiny, je starostlivo utesnená a vysušovaná, čím je dobre chránená proti prachu, zvýšenej vlhkosti a agresívnym chemikáliám. Interné senzory varujú pred nadmernou vnútornou teplotou alebo vlhkosťou. Modulátor a ostatná optika sú dobre izolované od vonkajších vibrácií, elektromagnetického rušenia a dokonca znáša aj určitý náklon prístroja.

Jeho hmotnosť je len 10 kg, jeho pôdorys je približne rovnaký ako u notebooku. Môže byť preto ľahko prenášaný medzi laboratóriami, učebňami, skladmi a pod.