GC TRACE 1300

O produkte

Thermo Fisher Scientific prichádza na trh s novinkami v oblasti plynovej chromatografie, ktoré prepracovanou automatizáciou pomôžu rutinérom v každodennej časovej aj pracovnej tiesni a poteší hravých vývojárov prekvapujúcou variabilitou - zástupcovia obidvoch táborov majú ďalšiu príležitosť ráno vstávať s úsmevom na tvári!

Unikátne inovácie boli fokusované skutočne na všetky časti chromatografu - na autosampler, injektor, termostatovanú pec, detektorovú časť aj na užívateľské rozhranie a softvér. Vďaka akvizície Dionexu získalo Thermo do portfólia tiež skvelý chromatografický softvérový produkt Chromeleon, ktorý bude možné použiť vedľa matadorov Xcalibur alebo ChromCard na riadenie, zber dát a vyhodnotenie záznamov z nového chromatografu Trace radu 1300. Prepracované touch-screen rozhranie s prístupom k mnohým užitočným nástrojom a video tutoriálom je dostupné u GC Trace verzie 1310.

Avšak najväčšou novinkou sú vyberateľné injektorové a detektorové iC moduly (instant connect), prístupné z hornej časti chromatografu. Možnosť akokoľvek a rýchlo užívateľsky kombinovať split/splitless alebo PTV (obidva s možnosťou spätného preplachu kolóny, tzv. Backflush) s FID, ECD, TCD, FPD alebo NPD detektorom robí z tohto zariadenia variabilný multikanálový systém s možnosťou jednoduchej a efektívnej údržby. V jeden čas môžu byť na chromatografe nainštalované až štyri moduly pre dve nezávislé kolóny umiestnené v termostatovanej peci, ktorá vďaka vylepšeniu v odťahu, ventilátora a zníženia tepelnej kapacity vnútorných povrchov dosahuje také teplotné statické a dynamické charakteristiky, o ktorých sa nám doposiaľ mohlo iba snívať.