NOVÁ SPOLUPRÁCA so spoločnosťou LUMICRA

oblique-illumination.png
Firma PRAGOLAB s.r.o. od 9. septembra 2020 zahájila spoluprácu so spoločnosťou LUMICRA, ktorá sa zaoberá vývojom a výrobou príslušenstva pre mikroskopiu - predovšetkým pre biologické, ale aj materiálové mikroskopy. Jedná sa o doplnky pre mikroskopiu vo vysokej kvalite a spracovaní.

Jeden z prvých produktov tejto firmy je špeciálny slider LUMICRA pre šikmé osvetlenie, viac o produkte TU, resp. na stránkach výrobcu.
Môžete sa tešiť na mnoho nových inovatívnych riešení v oblasti príslušenstva pre Vaše mikroskopy.

Info k produktu: 

Slidery LUMICRA pre nepriame osvetlenie sú určené pre pozorovanie biologických a technických vzoriek v prechádzajúcom svetle. Žiarenie zo svetelného zdroja mikroskopu je na tento účel upravené tak, že osvetľuje sledovaný objekt iba z určitého smeru a pod určitým uhlom zvierajúcim s optickou osou mikroskopu. Týmto vzniká efekt zvýšeného kontrastu a plastickosti pozorovaného objektu. Vytvorí sa 3D reliéfny kontrast. Zásuvné moduly (slidery) LUMICRA zabezpečia účinné využitie šikmého osvetlenia u Vášho svetelného mikroskopu a poskytnú Vám vysoko efektívny spôsob kontrastného pozorovania s minimálnymi obstarávacími nákladmi.