ICP-MS ICAP RQ - JEDNODUCHOSŤ, ROBUSTNOSŤ, VÝKONNOSŤ

Thermo Scientific, svetový líder vo vývoji a produkcii vedeckých a analytických prístrojov, prichádza na trh s novou sériou ICP-MS spektrometrov iCAP RQ. Nový iCAP RQ si zachováva a ďalej zvyšuje spoľahlivosť a vysokú analytickú výkonnosť predchádzajúceho, mimoriadne úspešného modelu.
Jednoduchosť jeho koncepcie vyhovuje požiadavkám rutinných laboratórií s najvyššou priechodnosťou vzoriek. Je navrhnutý tak, aby minimalizoval náročnosť údržby. Jeho výnimočný, logicky riešený dizajn umožňuje jednoduché riešenia úloh v každodennom chode laboratória. Plazmová hlavica je ľahko prístupná, vyberateľná a rozoberateľná. Nový robustný systém zavádzania vzoriek je pri dlhodobej prevádzke ešte spoľahlivejší.

iCAP%20RQ.jpg
Obr. 1 Nový Thermo Scientific ICP-MS iCAP RQ

Nový skimmer zabezpečuje väčšiu robustnosť pre analýzu komplikovaných matríc. Podľa aplikácie a komplikovanosti matríc sa dá vybrať medzi tromi rôznymi insertmi - 3,5 mm pre bežné každodenné použitie s klasickou matricou; 2,8 mm pre pokročilé aplikácie (laserová ablácia, nanočastice, ai.) a novšie tiež 4,5 mm pre dlhodobú analýzu zložitých vzoriek.
iCAP RQ zaberá veľmi malú pracovnú plochu vďaka vertikálne usporiadanému analyzátoru. Ľahký prístup ku kónom a šošovkám je zabezpečený vyklápacím predným panelom.

ICP-MS iCAP RQ vyniká navyše týmito vlastnosťami:
  • Nový robustnejší RF generátor pre bezproblémovú dlhodobú prevádzku
  • Kvadrupólová kolízna/reakčná cela s vysokou priechodnosťou a unikátnou funkciou potlačenia nízkych hmôt
  • Systém RAPID Lens k odstráneniu neutrálnych molekúl
  • Vylepšený vákuový systém s vyššou kapacitou pre vyššiu citlivosť
  • SEM detektor s predĺženou životnosťou
  • Klasická elektrická prípojka pre rýchlu inštaláciu prístroja
  • Intuitívny softvér Qtegra ISDS v2.7 s pluginy pre pripojenie a ovládanie IC, LC (špeciácie), zariadenia pre laserovú abláciu, autodilútoru, autosampleru, ktorý je zhodný so SW pre ovládanie ICP-OES iCAP 7000
  • Súčasťou softvéru je teraz plugin npQuant pre charakterizáciu veľkosti a distribúcie nanočastíc prostredníctvom spICP-MS (single-particle ICP-MS)
  • Jeden merací mód pre všetky analyzovateľné prvky – jedinečný systém odstránenia interferencie vďaka technológie flatapole + He KED módu
Thermo%20Sci%20iCAP%20Qnova%20Series%20I

Na stiahnutie: