9.5.2018 - 11.5.2018

LIGHTSHEET AND SUPER-RESOLUTION TECHNIQUES WITH LOW PHOTOTOXICITY AND AUTOFLUORESCENCE FOR PLANT TISSUES

Leica-DFC9000_DMi8_300.jpg Practical sessions on multispectral confocal system Leica SP8X with Lightning, Light-sheet DLS module and Leica DVM6, S9i, DM750...

Dátum: 9. 5. - 11. 5. 2018
Miesto: Centre of plants structural and functional genomics, ROOM 105, Šlechtitelů 31, 783 71, Olomouc-Holice, Czech Republic
Pozvánka (poster) : TU
Cena: zadarmo!
Registrácia: vyplnením registračného formulára TU

Srdečne Vás pozývame na špecializovaný workshop zameraný na najmodernejšie techniky súčasnosti.

Workshop bude zameraný na mikroskopické super-rozlišovacie a light-sheet techniky. Pripravili sme pre Vás kvalitné odborné prednášky s erudovanými prednášajúcimi. Pre tento rok sme sa výhradne zamerali na kvalitné predvedenie prístrojov od spoločnosti Leica Microsystems. Môžete si vyskúšať veľa rôznych typov mikroskopov, ktoré Vám spoločne s nami pomôžu vo Vašom výskume.

Pre praktickú časť si bude možné vyskúšať predovšetkým konfokálny mikroskop Leica TCS SP8X s modulom Leica DLS (Digital Light Sheet). Konfokálny mikroskop je v zostave s bielym laserom, ktorý Vám ponúkne obrovskú flexibilitu pre fluorescenčné farbenie. Na rovnakom mikroskope Vás zoznámime s novým modulom pre super-rozlíšenie "Lightning" - tento modul je novinkou pre rok 2018!
V druhej sekcii budú k dispozícii widefield, stereo a digitálne mikroskopy, ktoré Vám pomôžu v každodennej rutine. V tejto sekcii sa taktiež zameriame na základy mikroskopie a kontrastné metódy pre pozorovanie.

Na workshop si môžete priniesť aj vlastné vzorky. Workshop je zadarmo !
Viac informácií: viď pdf s programom

Collage_SP8-for-Web_10-300x260.jpg   Pragolab_poster_2018_Olomouc.png   DVM6-Configurations_18.jpg

Registrujte sa čo najskôr, kapacita workshopu je obmedzená. Pre účasť je nutné vyplniť registračný formulár. Pozvánku a celý program nájdete TU!

REGISTRÁCIA PRE WORKSHOP: TU!