22.6.2021

Pozvánka na webinár o termickej analýze polymérov - efektívne využitie a recyklácia plastov

Názov: Polymers Thermal Analysis Webinars - How thermal analysis can lead to a better future for plastics and the planet

Dátum: 22. 6. 2021
Miesto: online z pohodlia Vášho domova alebo pracoviska
Jazyk: angličtina

K registrácii použite odkazy uvedené nižšie:

Webinář TA

Srdečne Vás pozývame na webinár organizovaný spoločnosťou Hitachi , na ktorom sa dozviete o využití termickej analýzy pri analýze recyklovaných plastov.

Popis obsahu seminára:

Mnohostrannosť, ľahká výroba a cenová dostupnosť plastových komponentov vysvetľuje, prečo sú v každom aspekte nášho života a používajú sa v každom priemyselnom odvetví, od automobilového, cez farmaceutický, obalový a mnoho ďalších. Počas posledných niekoľkých rokov si svet uvedomil, že nakladanie s plastmi nie je tak dobré, ako by malo byť, a všadeprítomnosť plastového odpadu vážne poškodzuje životné prostredie. Vlády, priemysel a aj spotrebitelia si stále viac uvedomujú nutnosť nájsť lepšie spôsoby, ako zaobchádzať s plastmi. Medzi nimi patrí znižovanie použitého množstva, opätovné použitie plastových predmetov a hľadanie spôsobov, ako z recyklovaných plastov vytvárať nové výrobky, spolu s výskumom ďalších materiálov, ktoré môžu mať rovnaké vlastnosti, vďaka ktorým sú tradičné plasty takmer nenahraditeľné.

Výrobcovia a dodávatelia plastov sa zasekli uprostred tejto debaty a čelí tlaku, aby našli úspešné riešenie pre každého z nás. Jedným z riešení je použitie recyklovaného plastu ako suroviny pre ďalšiu výrobu. Úspešné opätovné použitie plastov sa však opiera o prísnu kontrolu kvality a charakterizáciu finálneho výrobku. Termická analýza zohráva v tomto procese zásadnú úlohu a na tomto webinári ukážeme, ako na to.

Pripojte sa a užite si deň plný zaujímavých a užitočných informácií, ktoré posunú Vaše znalosti tým správnym smerom.