Jedna z posledných noviniek v roku 2016 je tu!

Chceli by ste zvýšiť rozlíšenie svojho systému Leica TCS SP8 a Leica STED 3X je v súčasnosti mimo Váš rozpočet? Máme pre Vás ideálne riešenie v podobe systému HyVolution, s ktorým vytvoríte super rozlišovací systém s rozlíšením 140nm v XY. Predstavujeme Vám horúcu novinku od spoločnosti Leica Microsystems.

Očakávaný systém HyVolution verzia 2 je konečne tu!

HyVolution je super-rozlišovací modul vhodný pre každú vzorku a pre všetky typy experimentu. Už nemusíte meniť žiadne protokoly ani prípravu vzoriek, ako to u super-rozlišovacích mikroskopov bolo. Zvýšte rozlíšenie svojich Life Cells experimentov až na 140 nm, a to aj pre multikanálové snímanie.

Ako zvýšiť rýchlosť a rozlíšenie svojho systému za minimálnu cenu?

HyVolution posúva rozlišovaciu schopnosť vášho systému do oblasti super-rozlíšenia (až 140 nm) vďaka použitiu Huygens dekonvolúcie od spoločnosti SVI. Rozlíšením v XY to však nekončí. Systém dokáže 2x zlepšiť rozlíšenie aj v osi Z!

Rozdíl před dekonvolucí a po použití HyVolution

Obr. 1

Na obrázku 1 je zobrazený rozdiel medzi konfokálnym obrázkom pred dekonvolúciou a potom s použitím HyVolution (nahore vpravo). Na preukázanie navýšenia rozlíšenia na 140 nm bola použitá DNA origami vzorka. Obrázok vľavo dole zobrazuje mitochondriálne membrány označené TOM20-GFP v konfokálnom zobrazení a potom po použití HyVolution. Spodná časť obrázku označená písmenami XZ znázorňuje nárast rozlíšenia v osi Z.

Viac fluorescenčných kanálov

So systémom HyVolution sa dá zobrazovať niekoľko fluorescenčných kanálov súčasne! Systém je extrémne rýchly a poodhalí Vám aj tie najmenšie detaily, ktoré sa nachádzajú za hranicou rozlíšenia konfokálnych mikroskopov. Umožňuje zobrazovať dynamické procesy a interakcie medzi proteínmi, a to všetko simultánne. Systém Leica TCS SP8 Vám umožní zobraziť až 5 rôznych fluorescenčných kanálov súčasne.

HyVolution_140nm-xyz_rychlost

Obr. 2 HeLa Kyoto bunka. Farbená GPI-YFP (žltá), H2B-mCherry (modrá), Tubulin-SiR (červená). Video na stiahnutie tu.

Nasledujúci obrázok porovnáva rýchlosť systému HyVolution s ostatnými systémami na trhu. Viete si predstaviť rýchlosť až 40 fps pre 512x512px pre viac kanálov súčasne? Snímanie viac kanálov súčasne je predovšetkým pre Life Cells experimenty zásadné. So spektrálnym systémom Leica TCS SP8 s možnosťou použitia ľubovoľného značenia napríklad GFP-YFP ľahko predídete nechcenému cross-talku.

HyVolution_Multiple-Colors_Graph.jpg

Obr. 3 Rýchlosť systému HyVolution

Ako sa systém ovláda a aký je zložitý?

Systémy od Leica Microsystems sú navrhnuté tak, aby boli prehľadné a veľmi jednoduché pre ovládanie. Systém HyVolution to len dokazuje. Viete si predstaviť vytvoriť si super-rozlišovací obrázok na 1 kliknutie? Vo verzii 2.0 už je všetko plne integrované v uvedenom rozhraní na obrázku. Obrázok nižšie ukazuje priame porovnávanie výsledkov pred použitím HyVolution a následne po vyhodnotení a dekonvolúcii. Porovnanie tak teraz máte ihneď ako na dlani, a to v jedinom softvérovom rozhraní.

HyVolution-screen-LASX_01.jpg

Čo potrebujem pre rozšírenie súčasného systému?

HyVolution je navrhnutý ako rozšírenie pre Leica TCS SP8 s hybridnými detektormi. Odporúčame biely laser ako ideálny zdroj svetla v rozsahu od 470 – 670 nm. Potom Vám už nič nebráni zaobstarať si tento systém za veľmi rozumnú cenu.Video 1 - Webinár o Leica HyVolution (45 minút)

V roku 2017 sa môžete tešiť na novinky z oblasti super-rozlíšenia, z oblasti HCS a veľa ďalších technických noviniek od spoločnosti Leica Microsystems, ktoré Vám prináša spoločnosť Pragolab s.r.o. Pre viac informácií nás, prosím, kontaktujte na kopecky@pragolab.cz .  

Ďalšie materiály: